Michael Shanks - životopis

9. února 2011 v 13:27 | Danny |  Michael Shanks
Michael Garrett Shanks se narodil 15. prosince roku 1970 ve Vancoveru, jako mladší ze dvou bratrů. Své druhé jméno nemá příliš rád, protože ho jeho otec používal, jen když byl Michael v problému. A podle všeho, jich nebylo málo. Asi největší byl, když ve svých cca 10 letech zapálil oheň v lese. Na základní škole hlavně pronásledoval děvčata a o střední sám řekl, že překonal všechna očekávání. Začal hrát hokej a rugby, byl ve studentské radě a posléze se stal členem divadelního spolku, nepil a nekouřil. Dokud nedošlo ke změně. Později, bohužel sám neprozradil, kdy to bylo, začal hodně pít a neuvědomoval si často, co s přáteli provádí... včetně jedné noci, kdy poškodili golfový klub, když rvali hokejkama puky do golfových jamek. =O)

Už od ranného dětství se však zajímal o herectví, hrál v každém školním představení a některé z nich i režíroval. Ale diskuze o profesionálním herectví mu byla zamítnuta. Kromě hraní byl jeho vášní hokej. V 16 letech se rozhodoval, jako mnoha dalších kanaďanů, zda být profesionálním hokejistou nebo ne. Nakonec se však rozhodl, že se hokeji bude věnovat jen amatérsky. I nyní si jej rád zahraje a stále je velký fanoušek vancouverského týmu Canucks.

Během studií již účínkoval v divadelních hrách "Dombey & Son" jako Walter Gray nebo v "Translations" jako Seržant Yolland. Roku 1992 poprvé také vystoupil před kamerou v seriálu "The Commish - epizoda Rising Sun" v roli mladého delikventa. Dále účinkoval jako Jessie Collins v seriálu "Highlander - episoda The Zone" a jako Jake v "University Hospital - episoda Shadow of a doubt".
   Po ukončení studií (až do roku 1996) účinkoval ve Stratford Shakespeare Festivalu, kde si zahrál role jako Menteith v "Macbethovi" či jako "Lorenzo" v "Merchant of Venice", Menteith v "Macbethovi". Během této kariéry se zúčastnil natáčení v dalších seriálech či v televizním filmu "A family divided (také pod názvem Mother's Love - u nás uvedeno pod názvem Rozdělená rodina)", v roli násilníka Todda".

Ale jeho nejznámější role Doktora Daniela Jacksona se začala rozvíjet v roce 1997, když se začal točit seriál Stargate SG-1 (Hvězdná brána), jako pokračování stejnojmeného filmu, v němž ale stvárnil postavu Dr. Jacksona někdo jiný. Konkrétně James Spader.

V letošním roce se chystá premiéra filmu Red riding hood (Červená karkulka) s Michaelem Shanksem v roli A. Lazara.

Více informací a filmů Michaela Shankse najdete na: IMDB - Michael Shanks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama